Logo – Geçmişten Güncele Türkiye’de Logo

/, Yeni/Logo – Geçmişten Güncele Türkiye’de Logo
Logo – Geçmişten Güncele Türkiye’de Logo 2023-07-04T19:18:04+00:00

Project Description

‘LOGO – GEÇMİŞTEN GÜNCELE TÜRKİYE’DE LOGO’ kitabı çıktı.

Mesleki belleğe bir katkı sağlayabilmesi için ülkemizde Geç Osmanlı’dan başlayıp Erken Cumhuriyet’e ve günümüze uzanan süreçte üretilmiş logoların yer aldığı ‘Logo’ kitabı, uzun süreçte ve yoğun bir emekle oluştu. Logo kitabıyla; bilgilerin berraklaşması, logo örneklerinin daha yol gösterici olması, usta tasarımcıların yararlı bilgileri ve uzman görüşleri geniş kapsamlı katkılarla kayıt altına alındı.

Toplamda 550 kişiyi bulan katılımcılardan; genç tasarımcıların, hayatta olan değerli meslektaşların ve artık aramızda bulunmayan eski ustaların 2500’den fazla logosu yer almakta.

Grafik tasarım mesleğini yapan, tasarımın herhangi bir dalıyla ya da konuyla ilgisi ve bağı olan herkes için kaynak olacak Logo kitabının kapsamı, içeriği ve tasarımıyla beklentileri karşılayacağını umuyoruz.

Logo Kitabı karton kapaklı asıl baskısının yanısıra, farklı bir baskı yöntemiyle kişiye özel 1’den 500’e kadar hologramlı numaralandırıldı ve sert kapaklı ciltli, kadife selefon ve kısmi kabartma laklı ayrı bir seri olarak da üretildi. Kitapta yer alan tasarımcılar öncelikli olarak henüz ayırtılmamış numaralar dışında kalan istedikleri numaraları önceden bildirmek koşuluyla alma hakkına sahipler. Örneğin 38 numaralı kitabı Sayın Selahattin Sönmez, 35 numaralı kitabı Sayın Özge Mardi ayırtmıştır. Logo kitabının numaralandırılmış bu 500 adetinin kimde olduğu kayıt altına alınacaktır. Değerli tasarımcılarımız kitapta yer alan logo çalışmalarınızı ait olduğu kuruma gururla böyle bir eserde yer aldığını bildirmenizi rica ederiz.

Satışa sunulan Logo kitabı katılımcılarına, emek verenlere ve bizleri heyecanlandıran bu projenin bir parçası olan herkese en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Alternatif Yayıncılık
Oğuz Akçeşme

Kitabın İçeriği:
Logo kitabı 5 bölümden oluşuyor.

1- Mesleğin önde gelen ustalarından biri olan Sait Maden‘e adanan bölüm.
2- Mesleğin 7 farklı tasarım ustası ve akademisyeninden ‘Logo’ üstüne kapsamlı yazılar bölümü.
3- Anadolu Medeniyetleri’nden başlayıp, Türk Dünyası, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi’nin de geniş yer aldığı ‘Aklımızda Kalanlar, Arşivimize Girenler’ isimli bir ‘Logo Tarihi’ bölümü.
4- Katılımcıların logolarının yer aldığı ana bölüm .
5- Farklı üniversitelerden yeni mezun olmuş genç tasarımcıların birer logosunun yer aldığı son bölüm.

Kitabın Teknik Özellikleri:

ISBN: 9789758015450
Boyut: A4
Kağıt Cinsi: 135 Gr. Mat Kuşe
Sayfa Sayısı: 392
Cilt: İplik Dikiş, Amerikan Bristol Kapak,
Selefon, Kabartmalı Lokal Lak
Fiyat: 350 TL.

Sipariş Formu

Ad Soyad (gerekli)
Email (gerekli)
Telefon (gerekli)
Talep ettiğiniz özel numara / numaraları yazınız
Kitap adedi