Stilize Figürler ve Teknik Çözümleri

//Stilize Figürler ve Teknik Çözümleri
Stilize Figürler ve Teknik Çözümleri 2023-07-04T20:55:46+00:00

Project Description

Moda Tasarımcıları İçin Stilize Figürler ve Teknik Çözümleri

Sayfa Sayısı: 128
Proje Sahibi : Nur SEZGİN
Kapak Tasarımı ve Sayfa Düzeni : Ali Tekin ÇAM
Proje Danışmanı : Prof. Dr. Esin SARIOĞLU
Ebat : 22 x 30
Kağıt Cinsi : 150 gr. Özel Resim Kağıdı
Yayınevi: Alternatif Yayıncılık
İlk Baskı Yılı : 2017
Baskı Sayısı : 2. Basım
Dil : Türkçe
Etiket Fiyatı : 198 TL

Satın Al (D&R)

 

Figür çizimi, tasarımın aktaracağı moda çiziminin en önemli kısmıdır. Çünkü teknik olarak düşünülen ve çizilen modelin estetik duruşlu bir bedende çizilerek tasarım sunumunun yapılması ve tasarımın daha estetik görüneceği şüphesizdir.

Figür, iki şekilde çizilebilir:
1. Baş uzunluğunun birim olarak kabul edildiği ölçülendirme ve 7 – 8 baş birimi ile çizilen, gerçeğe yakın oranda boyutlandırılmış resimsel teknikle yapılan çizim..
2. Oranın; 9 – 10 – 11 baş birimi ile boyutlandırıldığı, stil katılarak yorumlanmış, klasik oranlama tekniği dışında oluşturulan estetik çizim. Bu çizim şekli; moda tasarımında daha estetik göründüğü için tercih edilen bir çizim şeklidir. Bu şekilde; Üslup kazandırılmış, yorum katılarak biçimlendirilmiş figürlere stilize figürler, yapılan işleme de stilizasyon denir. Moda Tasarımcılığı yolunda ilerlemek isteyenlerin; hayal ettiği modelleri, kitapta yer alan temel duruşlar ve çizim yapmanıza kolaylık sağlayacak figürlerle tamamlayıp, boyayarak, hem yeteneğinizi geliştirecek, hem de harika ve yaratıcı tasarımlar yapabileceksiniz.
Bu kitapta yer alan figürleri zenginleştirerek, içinizdeki moda yeteneğini dışarıya çıkarmaya, bir moda tasarımcısı olma yolunda olağanüstü tasarım yolculuğuna çıkmaya hazır mısınız?